Jak stres nastavuje váš postoj

Nedávno jsem strávil volný čas odpoledne s přáteli, kde naším jediným cílem bylo odpočinout si, užívat si každé jiné společnosti, dohnat životy druhých a užívat si jídla. Nebyl žádný stres, žádné přerušení mobilního telefonu, kontrola našich ostružin – prostě prostý odpočinek a kvalitní čas. Jak často se to děje?

To mě začalo přemýšlet o tom, jak spěcháme o snaze dosáhnout více za méně času. Mohlo by se zdát, že se děláte víc, ale zjistil jsem, že to často dělá opak. Když jsem spěchal a snažil se přidat víc a víc do mého už nabitého programu, skončil jsem frustrovaný, někdy na sebe naštvaný za to, že jsem si vzal víc a naprosto vyčerpal.

Používáme k obědu obědy, nyní jsme multitask při jídle, vést mobilní telefon rozhovory, chytit něco na útěku nebo přeskočit oběd vše dohromady, takže můžeme mít více času. Více času na to, co dělat – zmáčknout jiný úkol, pochlubit nebo fušovat?

Naše postoje mají mnoho společného s tím, jak zveme stres do našich životů. Když jsme zdůrazňováni, náš postoj je jedním z obav, frustrace, nedostatku pozornosti a obecné nespokojenosti.

– Cvičíte denně vděčný postoj?

– Často zjistíte, že váš postoj je zlost?

– Dovolujete negativní myšlenky diktovat váš postoj ke světu a lidem kolem vás?

– Trávíte méně času s rodinou a přáteli?

Pokud můžete odpovědět na některou z těchto otázek ano, může být čas na úpravu postoje.

Nejedná se o události, které jsou stresující, ale vaše vnímání toho, nebo váš postoj k němu. V knize Tajemství je opakující se téma všech přispěvatelů „jsme to, co si myslíme“. Naše myšlenky jsou mocnými nástroji, pokud je využijeme v náš prospěch. Jsi jediný, kdo ovládá tvé myšlenky.

Nebojte se začít používat níže uvedené návrhy, abyste změnili své myšlení a změnili svůj život.

* Buďte vděční – zaměřte se na to, co jste vděční, je nejlepší způsob, jak udržet negativní myšlenky na uzdě

* Smích více – “smích je nejlepší lék”

* Odstraňte “vše nebo nic postoje” – rozhodněte se, co je pro vás “dost dobré” a přijměte to

* Zpomalit – strávit čas, který potřebujete definovat, co je pro vás důležité a dělat tyto věci pravidelně.

Začnete dnes používat tyto tipy do svého každodenního života, abyste svůj postoj upravili?

Reply